Premiera pentru SCM Râmnicu Vâlcea. Echipa a castigat Supercupa României la handbal feminin, invingand una dintre cele mai bune echipe, CSM Bucureşti. Scorul: 33-31 (12-10, 21-21, 26-26), după patru reprize de prelungiri. Meciul a avut loc în Sala Polivalentă ”Ioan Kunst-Ghermănescu” din Bucureşti.
Echipa vâlceană s- a impus intr- un meci spectaculos impotriva campioanei României după 80 de minute de joc.
Pentru SCM, finalistă a Cupei României, echipa antrenată de Florentin Pera, au marcat Irina Glibko 11 goluri, Alicia Fernandez Fraga 4, Natalia Vasilevskaia 4, Marija Petrovic 4, Marta Lopez Herrera 3, Raluca Băcăoanu 3, Cristina Florică 2, Samara Da Silva Vieira 2.
Pentru CSM Bucureşti au marcat Cristina Neagu 12, Andrea Lekic 7, Jovanka Radicevic 6, Barbara Lazovic 3, Majda Mehmedovic 1, Oana Manea 1, Iulia Curea 1.

Articolul precedentCaravana medicală „Uniți sub tricolor prin sănătate” a ajuns astazi intr-o comuna valceana