Invinse la Podgorica in meciul din DELO Women’s EHF Champions League, handbalistele de la Valcea vor revansa in Sala Sporturilor Traian, vineri, 1 noiembrie 2019 !

La Rm Valcea va fi din nou sala plina si atmosfera infernala la cel de-al patrulea meci al campioanei Romaniei in cea mai prestigioasa competitie rezervata echipelor de club, DELO Women’s EHF Champions League.

Desi au inceput foarte bine partida de la Podgorica, elevele lui Florentin Pera au cedat pe finalul primei reprize si inceputul actului secund, insa au revenit in joc spre final, reducand diferenta pe tabela la patru goluri, 23-19.

Fara Raluca Bacaoanu si Florentina Craiu, valcencele s-au bazat doar pe Asma Elghaoui pe pivot, iar in repriza secunda au ramas si fara Alicia Fernandeez, eliminata direct pentru un fault considerat dur de arbitrele daneze.

In celalalt meci al grupei, echipa franceza Brest a invins greu la Bietigheim, 35-32 si ramane neinvinsa in grupa.

Articolul precedentAPIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina !
Articolul următorNou-nascut gasit mort in apartament la Brezoi !