Echipa de handbal feminin SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă duminică în deplasare de echipa daneză Nykobing Falster Handbold.

Scor: 38-29 (17-15).

Meciul s- a jucat în manşa retur din sferturile de finală ale European League. Echipa vâlceană a ratat calificarea în semifinalele competiţiei.

Principalele marcatoare ale partidei au fost: Halilcevic 9 goluri, pentru gazde și Kovacevic 10 goluri, pentru SCM.

În tur SCM Râmnicu Vâlcea s-a impus cu scorul de 32-29.

Cu scorul 67-61 la general formația daneză se califică în semifinale.

Tragerea la sorţi a meciurilor din semifinale va avea loc pe 28 martie.

SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în sferturile European League, după ce a încheiat pe locul 2 în grupa D, în urma rezultatelor: 40-30 cu Praktiker-Vac, 22-24 şi 30-28 cu Paris 92, 31-38 şi 32-32 cu Thuringer.

Echipa s-a calificat în faza grupelor, după ce a eliminat în turul 3 suedezele de la H 65 Hoors HK.

Măgura Cisnădie şi Gloria Buzău nu au trecut de turul 3.

Sursa: Realitatea de Valcea

Articolul precedentÎncepând de mâine aerul cald tropical va fi înlocuit o masă de aer polar. Se anunță și ninsori
Articolul următorImagini cu primul superiaht invizibil. Acesta va avea și o grădină hidroponică