Handbalistele de la SCM Rm. Valcea au inceput cu dreptul noua editie a Ligii Florilor !

In fata unui adversar ambitios, cu profesorul Aurelian Rosca pe banca, elevele lui Florentin Pera au condus la pauza cu 13-7, gratie si unei evolutii de exceptie a portaritei Marta Batinovic, secondata de Diana Ciuca.

Tanara portarita a nationalei de junioare a Romaniei a aparat in debutul partidei doua aruncari de la 7 m, spre bucuria publicului spectator prezent la Sala Sporturilor Traian.

Si in repriza a doua a continuat „recitalul” Martei Batinovic, iar la final tabela avea sa arate 24-18.

Pentru valcence au marcat Ann Grete Norgaard 6 goluri, Myreya Gonzales si Alicia Fernandez, cate 4, Iryna Glibko si Marta Lopez cate 3, Asma Elghaoui, 2 goluri si Raluca Bacaoanu si Kristina Liscevic, cate un gol.