Echipa de handbal SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă de formaţia franceză Paris 92.

Scor: 24-22 (10-10).

Meciul a avut loc duminică, la Issy-Les-Moulineaux, în Grupa D a Cupei EHF.

Echipa vâlceană a condus cu 3-0 şi 4-1 în primele minute, dar la pauză scorul a fost egal, 10-10.

SCM Râmnicu Vâlcea fost ultima oară în avantaj în minutul 37 (15-14), apoi a primit patru goluri consecutive.

Paris 92 a condus apoi şi la cinci goluri, 22-17 şi 24-19, câştigând cu scorul 24-22.

Pentru echipa lui Bent Dahl au marcat Irina Glibko 6 goluri, Asuka Fujita 4, Elin Hansson 3, Asma Elghaoui 3, Maria Andreea Ianaşi 2, Evghenia Levcenko 2, Bobana Klikovac 1, Tanja Asanin 1.

În etapa a treia, pe data de 22 ianuarie SCM Râmnicu Vâlcea va juca tot în deplasare, alături de Thuringer HC.

Sursa: Realitatea de Valcea