Culisele statului paralel | Tarom a zburat ani de zile spre faliment - Adevărul despre Compania de stat

Culisele statului paralel | Tarom a zburat ani de zile spre faliment - Adevărul despre Compania de stat
După 12 ani de pierderi, anul trecut, Compania națională a fost la un pas să fie pusă pe butuci definitiv de o firmă de apartament
Ani de zile, Tarom a zburat spre faliment. După 12 ani de pierderi, anul trecut, Compania națională a fost la un pas să fie pusă pe butuci definitiv de o firmă de apartament.
Ani de zile, politicul s-a implicat brutal în conducerea și deciziile Tarom. Ponta a vrut să o mărite iar consilierii săi făceau afaceri din consiliul de administrație. Dăncilă a vrut să țină avioanele la sol ca să nu treacă moțiunea de cenzură. După scandaluri nenumarate, pierderi de rute, achiziții de avioane cu cântec, angajări pe pile, astăzi se vorbește din nou despre Compania de stat. Au învățat din trecut politicienii de azi? Vor ajuta Tarom să strălucească din nou ca în trecut? Vor apăra interesul național? Adevărul doar la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
- 14:49 - Fjord, filmul lui Cristian Mungiu, în drum spre marele Oscar, după triumful de la Cannes
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













