Soluţia găsită de autorităţi pentru şoferii care blocau accesul într-o parcare din oraş

Soluţia găsită de autorităţi pentru şoferii care blocau accesul într-o parcare din oraş
Oamenii au mulţumit angajaţilor primăriei pentru promptitudine
Angajaţii Direcţiei Administrarea Străzilor şi Iluminatului Public (DASIP) din subordinea Primăriei Slatina au montat, vineri, un nou indicator care reglementează că şoferii nu trebuie să blocheze accesul în parcarea de lângă McDonald’s, atunci când aşteaptă la „drive-in”-ul restaurantului.
Decizia montării unui astfel de indicator a venit după reclamaţiile făcute de mai mulţi slătineni, nemulţumiţi că nu pot intra sau ieşi cu autoturismele din parcare, din cauza clienţilor restaurantului fast-food.
Oamenii au mulţumit angajaţilor primăriei pentru promptitudine.
„Am postat o nemulțumire la faptul ca șoferii care stau la coada la McDonald’s nu respectăa regulile de circulație. Astăzi, 11.12.2020 Primăria Slatina a amplasat semne de circulație care reglementează acest aspect! Mulțumesc Primăria Slatina”, a scris un slătinean pe Facebook.
Restaurantul McDonald’s din Slatina a fost inaugurat în august 2019 şi s-a bucurat de popularitate printre slătineni, încă de atunci.
Citește și:
- 11:04 - Paștele supraviețuirii: Masa de sărbătoare, un lux de neatins pentru mulți pensionari VIDEO
- 11:00 - Cum poți știi dacă ouăle sunt bune. Testul prin care îți dai seama dacă poți să le consumi
- 10:51 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











