In liga a treia a fotbalului din Romania, in etapa a opta, Viitorul Daesti a inregistrat primul succes dupa cinci etape in care team-ul lui Gabriel Mangalagiu nu mai cunoscuse gustul victoriei.

Succesul este cu atat mai pretios cu cat a fost obtinut in deplasare, intr-un meci cu 6 goluri, scor 2-4, cu ACS Ghiroda si Giarmata Vii,

Scorul a fost deschis de Ionut Lazarescu, pentru Viitorul, insa la cabine s-a intrat la egalitate, 1-1, dupa golul marcat de Alexandru Barani, pentru gazde.

In repriza a doua, daestenii s-au dezlantuit dupa ce au primit al doilea gol de la Petrisor Jichici si dupa ce echipa din vest a ramas in 10 oameni.

George Neacsu a egalat la 2, si a recidivat aducandu-i pe oaspeti la conducere, iar florin Costea avea sa incheie tabela in minutul 87.