Condamnat pentru 7 infractiuni de furt calificat

politie_politist_uniforma_de_politie_27235400
Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Milcoiu au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 37 de ani, din comuna Nicolae Bălcescu, acesta fiind bănuit de comiterea a 7 infracțiuni de furt calificat, în perioada decembrie 2018 – octombrie 2019.
Bărbatul bănuit de comiterea a 7 infracțiuni de furt calificat ar fi sustras bunuri, bani și băuturi alcoolice din mai multe locuințe, de pe raza comunei Nicolae Bălcescu, unele dintre persoane fiind victimele mai multor infracțiuni.În baza probatoriului administrat, bărbatul, de 37 de ani, din comuna Nicolae Bălcescu, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind cercetat sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat.Cel în cauză a fost introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Vâlcea, urmând ca, în cursul zilei de astăzi, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Râmnicu Vâlcea cu propunere de luare a unei măsuri preventive.Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a bărbatului.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











