Esteticianul vedetelor, acuzat de corupere sexuală: ar fi întreținut raporturi intime în fața copilului minor

Esteticianul vedetelor, acuzat de corupere sexuală: ar fi întreținut raporturi intime în fața copilului minor
Una dintre victime are 25 ani și a suferit răni grave
Coordonaţi de un procuror de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Investigații Criminale au descins marţi dimineaţă, 12 martie 2024, în Bucureşti. Shamieh Hussein se află în centrul unei mega-anchete a autorităților române. Doctorul este suspectat de vătămare corporală din culpă, după mai multe operații nereușite. În plus, bărbatul este acuzat de corupere sexuală, după ce ar fi întreținur raporturi sexuale în fața propriului copil.
Potrivit anchetatorilor, în intervalul august 2020 – ianuarie 2024, Shamieh Hussein ar fi efectuat diferite intervenții chirurgicale estetice și reconstructive, în urma cărora ar fi rezultat vătămarea corporală a 10 persoane. Prejudiciul cauzat în dosar este de 1.978.000 de euro.
Una dintre victime are 25 ani și a suferit răni grave, iar doctorul i-a spus să aștepte trei luni pentru vindecare, că e firesc.
În urma extinderii cercetărilor, au apărut noi indicii privind comiterea şi a altor infracţiuni, astfel că în cauză se fac acum verificări și cu privire la săvârșirea infracțiunilor de corupere sexuală și rele tratamente aplicate minorului. Anchetatorii spun că există suspiciuni că doctorul ar fi întreținut raporturi sexuale cu soția lui în fața copilului lor minor. În laptopul acestuia au fost găsite mai multe înregistrări video obscene cu cei doi și copilul minor.
Citește și:
- 19:48 - „Moartea nu a venit după Chuck Norris, el a venit după moarte”. Hollywood și lumea artelor marțiale reacționează la dispariția lui Chuck Norris
- 18:34 - Trump Organization vizează un proiect imobiliar lângă Pata Rât, la Cluj-Napoca
- 18:06 - Surpriză la Bruxelles: Giorgia Meloni îi ia apărarea lui Viktor Orban în disputa privind Ucraina
- 17:39 - Condiția lui Viktor Orban pentru Ucraina la summitul UE: „Dacă nu e petrol, nu sunt bani”
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News










