Fugiti din izolare

Fugiti din izolare
Două persoane din aceeași familie nu au fost găsite la adresa de izolare declarată
Politistii au sancționat contravențional, conform Legii 55/2020, cu amenzi în valoare totală de 1.000 de lei, două persoane din aceeași familie, de 51 de ani, respectiv 18 ani, din Pitești, care nu au fost găsite, în momentul efectuării verificărilor, la adresa de izolare declarată.
”Sănătatea și siguranța cetățenilor sunt prioritatea tuturor instituțiilor cu atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice, astfel că vor fi desfășurate și în perioada următoare activităţi de verificare și instruire cu privire la respectarea prevederilor impuse pe perioada stării de alertă, pentru a preveni răspândirea noului tip de coronavirus și pentru a proteja cetăţenii.
Ne dorim să fim nevoiţi în cât mai puţine situaţii să aplicăm sancţiuni, şi ca toţi cetăţenii să respecte efortul comun depus până în acest moment şi deciziile autorităților pentru limitarea răspândirii infecțiilor cu noul Coronavirus” -Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Argeș.
Citește și:
- 11:04 - Paștele supraviețuirii: Masa de sărbătoare, un lux de neatins pentru mulți pensionari VIDEO
- 11:00 - Cum poți știi dacă ouăle sunt bune. Testul prin care îți dai seama dacă poți să le consumi
- 10:51 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











