Poliţiştii din Vâlcea, razie în zonele aglomerate, pentru prevenirea răspândirii Sars-Cov2

Poliţiştii din Vâlcea, razie în zonele aglomerate, pentru prevenirea răspândirii Sars-Cov2
Acțiunile de acest gen continuă în acest weekend
Zonele aglomerate, centrele comerciale, piețele, târgurile, terasele și ștrandurile din Vâlcea au fost verificate de poliţişti, în cadrul unei acţiuni pentru limitarea răspândirii coronavirusului.
Totodată, au fost verificate și mijloacele de transport în comun.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Cătălin Udrea, a declarat că au fost verificate 68 de societăți comerciale, fiind aplicate cinci amenzi.
„Au fost aplicate 5 sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea prevederilor Legii 55/2020 pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19. De asemenea, au fost aplicate și 51 de sancțiuni pentru nerespectarea prevederilor O.U.G 195/2002 și 3 la Legea 61/1991”, a declarat reprezentantul IPJ.
El a adăugat că acțiunile de acest gen continuă în acest weekend. Peste 130 de efective vor acționa zilnic pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus.
Sursa: Realitatea de Valcea
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
- 14:49 - Fjord, filmul lui Cristian Mungiu, în drum spre marele Oscar, după triumful de la Cannes
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













