Advertising
"Spațiul public este al tuturor !"
10 sept. 2019, 07:47

WhatsApp Image 2019-09-09 at 08.25.26 (1)
Articol scris de Scris de Turtoi Lucien
Râmnicul a fost gazda unui număr mare de activități, evenimente cultural-artistice și religioase. Printre ele și o misiune a jandarmilor vâlceni de informare, prevenire și combatere a oricăror fapte care ar fi putut perturba buna desfășurare a manifestărilor culturale, prilej cu care Inspectoratul de Jandarmi Județean Vâlcea a inițiat Campania " Spațiul public este al tuturor ! " .
Peste 100 de jandarmi în cooperare cu Inspectoratul de Poliție Județean Vâlcea , Inspectoratul pentru Situații de Urgență Vâlcea și Poliția Locală, au fost angrenați în misiunile de asigurare a ordinii și liniștii publice ce s-au desfășurat în municipiul Râmnicu Vâlcea, Dăești, Horezu, Brezoi, Roșiile, Bărbătești, Prundeni, Fârtățești, Laloșu, Frâncești, Călimănești.Jandarmii vâlceni menționează că în cazul în care sunteți victime ale unor fapte antisociale sau martori la producerea unor astfel de fapte sa va adresați direct jandarmilor aflați în dispoztive sau să apelați la numărul unic de urgență 112 !
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
- 14:49 - Fjord, filmul lui Cristian Mungiu, în drum spre marele Oscar, după triumful de la Cannes
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













