UN JANDARM ROMÂN AFLAT ÎN CONCEDIU A AJUTAT LA PRINDEREA UNOR FUGARI ÎN AEROPORTUL DIN BARCELONA

UN JANDARM ROMÂN AFLAT ÎN CONCEDIU A AJUTAT LA PRINDEREA UNOR FUGARI ÎN AEROPORTUL DIN BARCELONA
Plutonierul adjutant Ionuţ Boicu, jandarm român aflat în concediu, a intervenit prompt pe Aeroportul El Prat din Barcelona, unde a ajutat autoritățile spaniole la capturarea unui fugar
Plutonierul adjutant Ionuţ Boicu, jandarm român aflat în concediu, a intervenit prompt pe Aeroportul El Prat din Barcelona, unde a ajutat autoritățile spaniole la capturarea unui fugar. Incidentul a avut loc în timp ce se afla la coadă pentru predarea bagajelor.
Trei bărbați legitimați de poliția locală au încercat să fugă în direcții diferite. Boicu a reușit să imobilizeze unul dintre ei și a sprijinit o polițistă în încătușarea acestuia. Momentul a fost confirmat oficial de Jandarmeria Română.
„Am intervenit imediat, am reușit să îl prind pe unul dintre ei, l-am imobilizat și am solicitat sprijinul unei polițiste aflate în zonă”, a declarat jandarmul.
Un gest de curaj și profesionalism, chiar și în afara orelor de serviciu.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













