LEUL S-A APRECIAT UŞOR
22 mai 2025, 11:29
Actualizat: 22 mai 2025, 11:29

LEUL S-A APRECIAT UŞOR
Articol scris de Scris de Realitatea de Valcea
Cursul a depăşit, în premieră, în data de 6 mai, pragul de 5 lei pentru un euro
Cotaţia de referinţă anunţată de BNR a fost de 5 lei şi 7 bani, în scădere faţă de cursul de marţi, de 5 lei şi 8 bani.
Cursul a depăşit, în premieră, în data de 6 mai, pragul de 5 lei pentru un euro, în contextul tensiunilor politice legate de primul tur al alegerilor prezidenţiale.
Pe piaţa interbancară, ROBOR la 3 luni folosit pentru creditele în lei cu dobândă variabilă a rămas la 7,27%.
Citește și:
- 18:38 - Țara europeană care taie taxele la pompă
- 15:34 - Scandal uriaș: ratele românilor s-au triplat după creșterea ROBOR. Băncile, audiate în plenul Consiliului Concurenței
- 11:43 - Sorin Grindeanu, mesaj de susținere după victoria lui Peter Magyar: „România și Ungaria sunt parteneri solizi pentru NATO și UE”
- 10:51 - Premierul Ilie Bolojan, mesaj după alegerile din Ungaria: Felicitări și apel la consolidare a parteneriatului strategic
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











