Advertising
George Simion, mesaj ferm de peste Ocean: ”Rupeți coaliția acum, nu dați vina pe noi. AUR nu a negociat cu PNL și PSD”-VIDEO

George Simion și Alessia Păcuraru
Scris de Realitatea de Valcea Publicat: 29 mar. 2026, 15:14
George Simion a declarat, într-un interviu realizat în exclusivitate de jurnalista Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, că actuala coaliție de guvernare, formată din PSD, PNL, USR și UDMR, a menținut puterea ”împotriva firii” și a refuzat să facă loc unei alternative. Președintele AUR acuză că România a fost împinsă spre sărăcie, recesiune tehnică și prag de faliment. De asemenea, liderul suveranist afirmă că AUR este ”singura forță redutabilă” din opoziție, respinge zvonurile privind negocieri cu partidele aflate la guvernare și cere ruperea coaliției.
Citește și
- 11:31Președintele Israelului vine în România. Isaac Herzog va fi primit la Cotroceni și va vorbi în Parlament
- 08:28Nicușor Dan participă la reuniunea din Polonia. Care este miza discuțiilor
- 08:16Liderii PSD au ieșit la atac după negocierile eșuate. Atac dur la adresa lui Bolojan: „Își bate joc de români!”
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News

























