A fost nebunie acasă la Darren Cahill! Meciul de la Australian Open care i-a ridicat în picioare pe copiii săi

A fost nebunie acasă la Darren Cahill! Meciul de la Australian Open care i-a ridicat în picioare pe copiii săi
Succesul celui mai excentric jucător din circuit, motiv de sărbătoare în casa lui Darren Cahill
Partida jucată între Nick Kyrgios și Mikhail Kchacanov a ținut toată Australia cu sufletul la gură. Iar de victoria sportivului din țara cangurilor s-au bucurat inclusiv cei mici.
Succesul dramatic al celui mai excentric jucător din circuit a fost motiv de sărbătoare și în casa lui Darren Cahill. Cei doi copii ai săi au urmărit disputa dramatică în fața televizorului. Reacțiile lor au fost întregistrate, iar filmarea a fost urcată pe o rețea de socializare chiar de către antrenorul Simonei Halep.
Kyrgios a câștigat după un meci de cinci seturi în fața rusului, decis în super tiebreak, acolo unde reprezentantul gazdelor s-a impus cu 10-8. În filmuleț sunt surprinse ultimele două mingi ale partidei din turul trei al Australian Open.
Sursa: Realitatea sportivă
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
- 16:06 - Scandal uriaș după Barcelona – Atletico: catalanii vor plângere la UEFA împotriva lui Istvan Kovacs
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











