Actualitate· 1 min citire

Centru pentru urgențe minore la parterul internatului Liceului Ferdinand

97394E89-1065-4B91-804D-1B04B842022A

97394E89-1065-4B91-804D-1B04B842022A

Scris de Mihai Mihaela Publicat: 27 feb. 2019, 13:32

12 medici și asistente se vor ocupa de urgențele minore, in noul centru de primiri din incinta internatului Liceului Ferdinand din Râmnicu Vâlcea.

Centrul Medical de Permanență este realizat de Primăria Râmnicului, în colaborare cu președintele CJ Vâlcea, Constantin Rădulescu, Casa de Asigurări de Sănătate și DSP Vâlcea, a declarat edilul Mircia Gutău.Și vine în sprijinul Unitatății de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean, suprasolicitată în ultima perioadă, completează domnia sa.Lucrările vor fi gata în perioada imediat următoare, deschiderea centrului va fi anunțată de autorități.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate