Lucrările de modernizare ale Policlinicii din Râmnicu Vâlcea, aproape de final. Sediul a fost construit în anii 1984

Lucrările de modernizare ale Policlinicii din Râmnicu Vâlcea, aproape de final. Sediul a fost construit în anii 1984
vom avea aici unul dintre cele mai moderne Centre de Transfuzii Sanguine din țară, declară președintele CJ Vâlcea
Lucrările pentru modernizarea fostei „Policlinici cu Plată”,continuă în aceste zile, declară președintele Consiliului Județean Vâlcea.
Construită în anii 1984, „Policlinica cu Plată” va fi modernizată.
În luna iunie a anului 2018, Constantin Rădulescu anunța modernizarea sediului din Râmnicu Vâlcea.
Autorizarea execuției lucrărilor la obiectivul de investiţii „Reabilitare şi modernizare spaţii aferente fostei Policlinici cu Plată Vâlcea” a fost făcută în 2019.
Noul sediu al Centrului de Transfuzii sanguine Vâlcea prinde contur.
Astăzi, m-am reîntors pe șantierul deschis la fosta Policlinică cu Plată, o clădire care era într-o stare deplorabilă și pe care o vom reabilita cu fonduri din bugetul propriu al județului.
Lucrările sunt în grafic și în scurt timp, vom avea aici unul dintre cele mai moderne Centre de Transfuzii Sanguine din țară- Constantin Rădulescu
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










