Advertising
Modalitate inedită de împodobire cu flori a municipiului Rm. Vâlcea !
25 mar. 2019, 11:38

flori1
Articol scris de Scris de Turtoi Lucien
Pieţe Prest SA a pus în practică o nouă modalitate de înfrumuseţare a oraşului prin amplasarea de structuri decorative de flori la baza a peste 300 de arbori din Râmnic.
Aceste flori au adus deja culoare pe Calea lui Traian, iar altele urmează să fie amplasate în Parcul Mircea cel Bătrân şi pe bd. Tineretului din Ostroveni.

Noile structuri, care totalizează o suprafaţă de aproximativ 400 mp, sunt împodobite cu flori provenite exclusiv din serele Pieţe Prest de la Râureni, costurile de producţie şi plantare fiind, astfel, reduse la minimum.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
- 14:49 - Fjord, filmul lui Cristian Mungiu, în drum spre marele Oscar, după triumful de la Cannes
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













