Economie· 1 min citire

A fost semnat acordul de înfrățire dintre orașele Râmnicu Valcea și Agios Nikolaos

7E534B80-04CB-4A5A-8EAD-8C04E66BF78B

7E534B80-04CB-4A5A-8EAD-8C04E66BF78B

Scris de Mihai Mihaela Publicat: 9 nov. 2018, 23:36

Astazi Sala de Consiliu a Primăriei Ramnicului a găzduit ceremonia de semnare a Acordului de înfrățire dintre orașele Râmnicu Valcea și Agios Nikolaos.

Procedura de înfrăţire dintre Râmnicu Vâlcea şi oraşul grec s- a finalizat prin semnarea, de către primarii Mircia Gutău şi Antonios Zervos, a Acordului avizat de Ministerul Afacerilor Externe si aprobat de Consiliul Local.La ceremonie au fost prezenti preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Constantin Rădulescu, viceprimarii Ramnicului Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu, membri ai Legislativului local, alături de reprezentanţi ai administraţiei locale din Agios Nikolaos şi ai Prefecturii Lasithi.Cei doi primari au vorbit și despre viitoarele colaborări dintre cele doua orașe.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News

Mai multe știri din Economie