Centrul de relaxare "Mirajul Oltului” a fost inaugurat astăzi

A3262D25-544C-4E67-99F1-A4F6CF50E6E1
Centrul de relaxare "Mirajul Oltiului”, inaugurat astăzi în prezența președintelui CJ Vâlcea, Constantin Rădulescu și a primarului orașului Călimănești, Florinel Constantinescu.
Centrul este dotat cu terenuri de tenis, SPA, locuri de joacă și se află în stațiunea Călimănești Căciulata, situată la 18 kilometri de Râmnicu Vâlcea.
Proiectul introduce în circuitul turistic un nou centru de relaxare, începând de astăzi.
În zonă se organizează și plimbări cu vaporașul.Investiția a presupus extinderea infrastructurii turistice de agrement a staţiunii Călimăneşti- Căciulata.Parcul acvatic şi de relaxare cuprinde piscină interioară şi exterioară pentru adulţi şi copii, bazine cu apă dulce şi termală, tobogan și sală de fitness, în interior.
Cea de-a doua componentă cuprinde un parc de sport în zona Jiblea-Veche, cu terenuri de tenis, minifotbal, pistă pentru role, loc de joacă, un ponton şi un vaporaş pe Olt.Capacitatea maximă a Parcului Acvatic şi a Centrului de Relaxare Călimănești este de 300 locuri.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 19:34 - România: făină ieftină, pâine scumpă. De ce produsele de bază costă mai mult decât în Spania sau Italia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)









