Advertising
Anunț de la Ministerul Educației. Elevii din Focșani, în singurătate în Dubai, așteaptă repatrierea

Sorin Ion, secretarul de stat în Ministerul Educației și Cercetării
Scris deRealitatea de Valcea
Publicat2 mar. 2026, 11:31
Sursărealitatea.net
Cei 28 de elevi români din Focșani blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian din Orientul Mijlociu se află „în siguranță”, a transmis, luni, secretarului de stat în Ministerul Educației Sorin Ion. Elevii însoțiți de două profesoare trebuiau să ajungă duminică acasă, dar au rămas blocați în hoteluri, sub pază, în așteptarea unor decizii oficiale.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News


























