Asfalt spart. Circulația ruteră a fost oprită miercuri seara pe strada Matei Basarab din Râmnicu Vâlcea

Asfalt spart. Circulația ruteră a fost oprită miercuri seara pe strada Matei Basarab din Râmnicu Vâlcea
S- a întâmplat miercuri seara
Circulația ruteră a fost oprită miercuri seara pe strada Matei Basarab din Râmnicu Vâlcea. Asfaltul s-a spart și s- a format o fisură.
Un echipaj al Jandarmeriei Vâlcea care a fost la fața locului observat a solicitat prezența Poliției Rutiere și Poliției Locale și s-a cerut intervenția de urgență a Direcției de Administrare a Domeniului Public (DADP).
Pentru a nu pune în pericol circulația, traficul a fost oprit.
În urma cutremurului de marți, de 5,7 grade, au fost efecte în 22 de localități din 5 județe: Gorj, Dolj, Hunedoara, Mehedinți și Vâlcea.
Sursa: Realitatea de Valcea
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

