Concert la conac

Concert la conac
Evenimentul a fost organizat cu prilejul zilei de 8 martie
Asociația Tinerilor Ortodocși ,,Sfântul Valentin" a Arhiepiscopiei Râmnicului și Clubul Tinerilor Chitariști BREVIS au susținut un concert la Conacul ,,Nicolae Bălcescu" din Râmnicu Vâlcea, dedicat familiei creștine.
Evenimentul a fost organizat cu prilejul zilei de 8 martie.
Tinerii și invitații au fost întâmpinați de directorul Memorialului Nicolae Bălcescu, Toni Chelcea.
„(...) trebuie să facem un pas mai mare către societate și să ne asumăm aparițiile în spațiile publice cu toate implicările lor”, a declarat anterior preotul dirijor, Pr. Dumitru Scurtu, coordonatorul tinerilor.
Pr. Dumitru Scurtu este profesor de Muzică și dirijor al corului seminarial din Vâlcea, al coralei de copii „Brevis” a Arhiepiscopiei Râmnicului și al Formației Vocal-Instrumentale de Muzică Veche a Arhiepiscopiei Râmnicului.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










