Continuă lucrările la “Arenele Traian” și pasajul „Tudor Vladimirescu”. Au fost făcute publice noi imagini

89704F21-CED5-4506-AEBC-CA9A51622463
Continuă lucrările la “Arenele Traian” și pasajul „Tudor Vladimirescu”. Au fost făcute publice noi imagini.
Arenele Traian- un complex ce va cuprinde săli de fitness, judo, tenis de masă, tenis de câmp, vestiare, camere de cazare pentru sportivi, o ceainărie, alei pietonale și o parcare.

Noul complex vâlcean va avea o suprafață construită de 550 mp.O altă investiție, „Arteră de legatură între bulevardul Nicolae Bălcescu şi bulevardul Tineretului, inclusiv rampele aferente pasajului suprateran”, va soluţiona multiplele probleme de trafic existente in acest moment şi s-a estimat că se va finaliza cel mai târziu în primăvara anului 2020.

Cu toate ca termenul de execuție prevăzut în contract este 2020, construcția ar putea fi gata până în toamna acestui an, a declarat ulterior primarul Râmnicului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News














