Loteria Română organizează, în perioada 1-28 iulie, "Caravana Loto"

Loteria Română organizează, în perioada 1-28 iulie, "Caravana Loto"
Premiul va fi de 100 de lei pentru un bilet sau o variantă
Loteria Română organizează, în perioada 1 iulie - 28 iulie, loteria promoţională "Caravana Loto" 2024, informează compania printr-un comunicat.
"În plin sezon estival, Caravana Loto 2024 călătoreşte prin ţară pentru a surprinde cu premii jucătorii la Loto 6/49, Joker şi Loto 5/40. Loteria Româna pune în joc 94 de premii în valoare totală de maximum 28.200 de lei pentru această loterie promoţională", se menţionează în comunicat.
Potrivit sursei citate, fiecare jucător care va fi surprins de către echipa Caravana Loto 2024 cu un bilet jucat şi validat pentru oricare din jocurile Loto 6/49, Joker sau Loto 5/40, valabil pentru cea mai apropiată extragere loto care urmează să fie organizată de către Loteria Română, jucat în orice agenţie loto, la aparatele tip selfpay sau online pe oricare dintre site-urile oficiale ale CNLR-SA, va primi, pe loc, un premiu cu o valoare unitară cuprinsa între 100 de lei şi 300 de lei, în funcţie de numărul de variante jucate pe un bilet sau de numărul de bilete (maximum 3).
Astfel, premiul va fi de 100 de lei pentru un bilet sau o variantă, 200 de lei pentru două bilete sau două variante jucate pe acelaşi bilet, 300 de lei pentru trei bilete sau trei variante jucate pe acelaşi bilet.
Pentru fiecare dintre cele 4 etape săptămânale ale Caravanei Loto 2024 se va acorda un premiu bonus în valoare de 300 de lei pentru câştigătorul care va beneficia de cele mai multe vizualizări pe pagina de Facebook a Loteriei Române ale postării cu momentul premierii de către echipa Caravana Loto 2024. AGERPRES
Citește și:
- 17:58 - Tragedie în comuna Averești: băiat de 16 ani suspectat că și-a omorât prietenul de 24 de ani
- 16:38 - Demisie la vârful securității SUA: șeful contraterorismului pleacă în semn de protest față de conflictul cu Iranul
- 16:07 - Tragedie în Constanța: o femeie a murit după ce a căzut de la etaj. Poliția a deschis o anchetă
- 15:28 - Dani Mocanu rămâne după gratii: Curtea Supremă a respins definitiv recursul
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











