Actualitate· 1 min citire

Mesaj de la Ambasadorul Republicii Belarus adresat Primarului Râmnicului

mesaj M. Gutau

mesaj M. Gutau

Scris de Mihai Mihaela Publicat: 6 dec. 2018, 17:06

Ambasadorul Republicii Belarus a adresat un mesaj Primarului Mircia Gutău cu ocazia Zilei Naţionale a României, anunta astazi biroul de presa al Primariei.

Într-o scrisoare adresată primarului Ramnicului, Ambasasorul Republicii Belarus în  Bucureşti, E.S. Andrei Grinkevich, îi transmite edilului sincere felicitări cu ocazia Zilei Naţionale a României şi Centenarului Marii Uniri, subliniind faptul că în ultimii ani cooperarea dintre cele doua ţări ”se dezvoltă în mod dinamic (…) în toate domeniile de interes reciproc”.Ambasadorul Grinkevich a vizitat prima dată orasul valcean cu prilejul Zilei Râmnicului, în luna mai a acestui an.A revenit ca însoţitor al unei delegaţii din oraşul belarus Baranovici la manifestările oficiale de la sfârşitul lunii iulie, dedicate Imnului Naţional şi ca membru al grupului de diplomaţi străini care a vizitat Râmnicul la începutul lunii trecute, pentru o serie de întâlniri cu oameni de afaceri locali în cadrul Programului ”Romanian Investment Zoom”

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate