Persoană urmărită național, depistată de polițiștii vâlceni !

14controale_politisti1_39432200
Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale și Postului Comunal de Poliție Budești au depistat pe raza comunei Budești, un bărbat de 42 ani, din județul Teleorman, urmărit național.
În urma verificărilor și cercetărilor efectuate de polițiști, aceștia au depistat pe raza comunei Budești un bărbat de 42 ani, ce avea emis pe numele său un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, eliberat de Judecătoria Râmnicu Vâlcea, fiind condamnat la o pedeapsă cu închisoarea de 1 an, 7 luni și 10 zile, pentru
infracțiuni la regimul rutier
.În fapt, în anul 2016, bărbatul a fost oprit de polișiști în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Budești, județul Vâlcea, iar la solicitarea acestora, întrucât emana halenă alcoolică, a refuzat testarea cu aparatul etilotest, precum și să se supună prelevării de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.Bărbatul a fost încarcerat la un penitenciar de pe raza județului Argeș.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:22 - Makaveli, plasat sub control judiciar și nu are voie să părăsească țara. Va purta o brățară de monitorizare electronică. ”Îmi asum fapta”-VIDEO
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News
























