Primarul Râmnicului a dat startul noului sezon estival la baza din Ostroveni

A7C9E313-4C22-4280-8DA9-553FE1774B1E
Primarul Râmnicului Mircia Gutău alături de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu a dat startul sezonului estival la ștrandul din cartierul Ostroveni.
Noua bază de agrement deține un ansamblu modern de unităţi comerciale care va fi deschis în zilele următoare (ansamblu ce a înlocuit vechile chioşcuri existente până în sezonul precedent).Vizitatorii pot petrece timpul pe terasele din cadrul bazei, pot practica sport pe unul dintre cele două terenuri de minifotbal, pe terenul de tenis (prevăzute cu instalaţie de iluminat), la mesele de ping-pong dau pot face plimbări cu hidrobicicletele sau cu un catamaran pe lacul din imediata vecinătate.

Mircia Gutău a anunţat și ofertele Municipalității: acces gratuit pentru pensionarii din Râmnicu Vâlcea, de luni până joi și intrare liberă după ora 18 00, în fiecare zi a săptămânii.
Citește și:
- 15:50 - Prețurile carburanților au explodat în Uniunea Europeană
- 15:46 - De ce este strict interzis să vopsești ouăle în Vinerea Mare? Ce spune tradiția
- 15:41 - Caz neobișnuit: copil român de 9 ani, blocat în România după ce i s-a refuzat întoarcerea în Marea Britanie
- 15:35 - Regulile de trecere a frontierei s-au modificat de azi. Ce date sunt colectate automat de Poliția de Frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











