Proiecte pentru prevenirea inundațiilor în Vâlcea
23 mar. 2019, 15:23
Actualizat: 23 mar. 2019, 15:23

FCE14F82-14F0-4E68-AC89-8302B3179034
Articol scris de Scris de Mihai Mihaela
Ministrul Apelor și Pădurilor, Ioan Deneș, prezent la Vâlcea, la conferința organizată de Administrația Bazinală de Apă Olt.
În cadrul sedinței au fost prezentate "Realizările și perspectivele privind apărarea în timpul inundațiilor din județul Vâlcea”.Ministrul a fost prezent, alături de autoritățile vâlcene, și în comuna Nicolae Bălcescu și Băbeni, unde au fost efectuate lucrări de consolidare ale malurilor râului Topolog, afectate de inundații în anii trecuți.

"(...) inaugurăm, alături de domnul Ioan Deneș, Ministrul Apelor si Padurilor, mai multe investiții pentru remedierea efectelor unor calamități"- președintele Consiliului Județean Vâlcea, Constantin Rădulescu.Valoarea investițiilor este: 3.570 mii lei, comuna N. Bălcescu, 7.338 mii lei, în orașul Băbeni.
Citește și:
- 11:04 - Paștele supraviețuirii: Masa de sărbătoare, un lux de neatins pentru mulți pensionari VIDEO
- 11:00 - Cum poți știi dacă ouăle sunt bune. Testul prin care îți dai seama dacă poți să le consumi
- 10:51 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











