Advertising
Transalpina este deschis, încă, pentru turiști
28 oct. 2019, 08:27

9E9BFC50-071A-42B6-AC17-1B92FF0A4B08
Articol scris de Scris de Mihai Mihaela
Turiștii pot merge și în aceste zile pe cel mai înalt drum din România.
Transalpina rămâne deschis și la începutul acestei săptămâni.Traficul este permis în zona Rânca– Obârșia Lotrului, până pe data de 30 Octombrie când sunt anunțate ninsori.Anul acesta, în luna mai, Transalpina a fost acoperită de zăpada care, pe alocuri, a atins şi patru metri înălţime.Traseul drumului: Bengeşti Ciocadia, judeţul Gorj, Sebeş, judeţul Alba.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:22 - Makaveli, plasat sub control judiciar și nu are voie să părăsească țara. Va purta o brățară de monitorizare electronică. ”Îmi asum fapta”-VIDEO
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News
























