Uzina Dacia își reduce activitatea. Ce schimb va fi afectat

Uzina Dacia își reduce activitatea. Ce schimb va fi afectat
Personalul care rămâne la domiciliu va fi plătit cu 85%
Uzina Vehicule Dacia își reduce activitatea. Sâmbătă, 30 aprilie, uzina își va desfășura activitatea în 2 echipe.
În Departamentul Presaj activitatea va fi redusă la necesarul pentru susținerea fabricației de vehicule. Activitatea va fi redusă în zilele de 2, 3, 4, 5 și 6 mai.
Va fi afectată activitatea în principal la schimbul 3 și parțial la schimburile 1 și 2.
Uzina Mecanica și Șasiuri Dacia își va adapta programul de fabrcatie pe liniile în sincron, în ziua de sâmbătă, 30 aprilie, pentru a susține fabricația de vehicule din UVD.
DLRo și celelalte direcții suport își vor adapta programul de lucru si numărul de personal pentru perioada 30 aprilie — 6 mai 2022, în funcție de cererea și activitățile clienților.
Personalul care rămâne la domiciliu va fi plătit cu 85% și tichete de masă.
Anunțul a fost făcut de administrația Uzinei Dacia de la Mioveni.
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











