Avertizare șoferi! Lucrări pe DN7

Avertizare șoferi! Lucrări pe DN7
Se recomandă reducerea vitezei
Astăzi, între orele 08.00 și 16.00, pe DN 7 Pitești – Râmnicu Vâlcea – Sibiu au loc mai multe lucrări în apropierea părții carosabile.
Sunt impuse restricții de trafic:
- între kilometrii 164 și 165, pe raza localităților Milcoiu – Golești, județul Vâlcea, se va îndepărta materialului lemnos din șanțuri, circulația rutieră urmând a se desfășura dirijat de piloți de trafic;
- între kilometrii 236 și 237, pe raza localității Râul Vadului, județul Vâlcea, se acționează pentru îndepărtarea efectelor viiturilor și decolmatarea canalului, circulându-se pe un fir, alternativ, dirijat cu piloți de trafic.
Se recomandă reducerea vitezei în zona lucrărilor.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
- 14:49 - Fjord, filmul lui Cristian Mungiu, în drum spre marele Oscar, după triumful de la Cannes
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News













