Mandate de executare a pedepsei cu inchisoarea !

Tribunalul Valcea
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale și Secției 8 Poliție Rurală Lăpușata au pus în aplicare 2 mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, emise de Tribunalul Vâlcea, față de doi bărbați din Cernișoara.
Polițiștii au executat două mandate de arestare, față de doi bărbați, condamnați fiecare la o pedeapsa de 4 ani închisoare, pentru săvârşirea infracţiunilor de viol și distribuirea de materiale pornografice.În fapt, la data de 17 noiembrie 2014, unul dintre bărbați ar fi întreținut raporturi sexuale cu o tânără, împotriva voinței acesteia, sub amenințarea că va da în vileag înregistrări video compromițătoare pentru persoana vătămată.Ulterior, la data de 23 noiembrie 2014, cel în cauză ar fi încercat din nou să detemine persoana vătămată să întrețină raporturi sexuale cu el, dar și cu cel de-al doilea tânăr implicat, dar infracțiunea nu s-a consumat, ca urmare a intervenției poliției.În aceeași perioadă, cei doi ar fi distribuit pe internet materiale pornografice cu persoana vătămată. Bărbații au fost condamnați la 4 ani de închisoare cu executare, fiind încarcerați într-un penitenciar din județul Argeș.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











